Dziś powiemy sobie co nieco o nowych notebookach firmy Lenovo, bo naprawdę jest o czym pisać. Ostatnio Lenovo pokazało światu swoje trzy nowe produkty, a są nimi notebooki  opisane modelami: Lenovo Z41, Lenovo Z51 i trochę bardziej wyjątkowy Lenovo Ideapad 100. Wszystkie wyżej wymienione produkty firmy Lenovo uznano za wszechstronne stacje robocze. Zobaczmy dlaczego.

Na początek powiedzmy sobie o dwóch pierwszych modelach, a mianowicie o Lenovo Z41 oraz Lenovo Z51. Lenovo Z41 wyposażony został w ekran o przekątnej 14” natomiast Z51 jest nieco większy i mierzy 15”. Oba laptopy to nie tylko domowe centra rozrywki ale również wydajne stacje robocze. Przy wykorzystaniu wyświetlacza o rozdzielczości Full HD, opcjonalnej osobnej karty graficznej AMD oraz funkcji realistycznego dźwięku surround Dolby DS. 1.0 Home Theater na obydwu powyższych modelach możemy strumieniowo odtwarzać muzykę oraz filmy ale także bezproblemowo zagrać w dość proste i mało wymagające gry. Oba modele oferują także Wi-Fi 802.11 a/c, dzięki której możemy nawet trzykrotnie szybciej surfować po internecie, pobierać pliki czy odtwarzać filmy z internetu, niż jest to w przypadku standardu 802.11 b/g/n.

 

 

Dwa powyżej przedstawione modele są wyposażone w najnowsze procesory Intela Core I7, a także pamięć masową, której pojemność wynosi  1 TB. Model Z51 posiada także opcjonalnie wbudowaną kamerę 3D, która w zupełności ożywia obraz w trzech wymiarach. Co ciekawe, powyższa kamera 3D, wyposażona została w pełnokolorową matrycę 1080p, co nie tylko umożliwia nagrywanie w rozdzielczości Full HD ale również postrzeganie i rejestrowanie głębi obrazu tak, jak jest to w przypadku ludzkich oczu. Każdy użytkownik będzie mógł zeskanować przedmiot w trzech wymiarach, grać w gry 3D bądź używać gestów do sterowania notebookiem. Przedział cenowy to 1800 – 1900 złotych.

Jeśli chodzi jednak o Lenovo Ideapad 100, to możemy go scharakteryzować w kilku słowach – notebook wyposażony w niezbędne funkcje. Ideapad 100 to notebook klasy podstawowej, który udostępnia użytkownikowi skorzystanie z najbardziej niezbędnych funkcji, takich jak tworzenie materiałów cyfrowych, zarządzanie listami lub przeglądanie stron internetowych. Jest on troszkę uboższy jeśli chodzi o moc sprzętu niż Z41 i Z51 ale do pełnienia swoich funkcji jak najbardziej mu to wystarcza. Znajdziemy tu procesor Intel BayTrail – MN3540, dysk twardy o pojemności  500 GB oraz wmontowaną kartę graficzną Intel Graphics. Bateria notebooka pozwala na pracę do 4 godzin bez konieczności ładowania. Ideapad ma 20 mm grubości w wersji 14-calowej oraz 22 mm w wersji 15-calowej. Ceny tego funkcjonalnego urządzonka rozpoczynają się od 940 złotych.