W dzisiejszych czasach posiadamy możliwość wyboru własnej ścieżki wykorzystując albo nie najnowsze nowiny technologiczne, co dzień stoimy przed możliwością wyboru,a wszystko to z powodu nieustająco rozwijającej się  technologii. W tym artykule nie będziemy kontemplować nad tym dlaczego „kowalski” zakupił standardowy zegarek jeśli miał możliwość nabycia nowego produktu którym jest "smartwatch".
Ten tekst w pełni oddany będzie problematyce repozytorium ,a szczegółowiej mówiąc będziemy starać się zaprezentować wam zalety czynnego użytkowania z uporządkowanych baz-repozytoriów.Na sam początek powiemy czym w rzeczywiście jest to następne rozwiązanie z dziedziny informatyki które ma na celu uprościć nam nasze funkcjonowanie.


REPOZYTORIUM – jest to miejsce w jakim posiadamy zdolność magazynowania swoich danych, nie mamy tu namyśli jakiś plików archiwalnych, czy też chmur(to nowe rozwiązane którego najistotniejszym zadaniem jest  magazynowanie naszych danych na serwerach)elementem odróżniającym jest założenie jakie daje możliwość bezproblemowego i bardzo szybkiego udostępniania plików.


W tego rodzaju bazach danych posiadamy opcje administrowania plikami video, audio, dokumentami w formie elektronicznej, a także plikami w formie graficznej.
Jest to na tyle rozpowszechnionym system udostępniania plików iż w naszym kraju tworzy się dużo repozytoriów instytucjonalnych wykorzystywanych przez firmy, akademie i przez różnego rodzaju  organizacje. Doskonałym rozwiązaniem jest tworzenie dokładnie takich modeli baz danych w większych przedsiębiorstwach ,dzięki temu przepływ informacji między pracownikami jest dużo lepszy.


Zastosowanie repozytorium zrewolucjonizowało dodatkowo system edukacji, poprzez dużo lepszą dostępność wszelkich książek,materiałów w internecie.Kształcenie stało się dużo łatwiejsze, zatem  jeśli jesteś na etapie nauki warto spróbować korzystać z okazałych baz wiedzy którymi są repozytoria.
Należy dodatkowo pamiętać że repozytoria zapewniają opcję publikowania własnych tekstów, dzięki temu są łatwo dostępne dla znacznej liczby klientów, jest to doskonały sposób na dobrom reklamę.