Chociaż targi Computex 2015 dobiegły końca to nie znaczy, że my również zakończymy przegląd najciekawszych produktów zaprezentowanych podczas tego wydarzenia. Dziś przedstawimy wam układy chłodzenia austriackiej firmy Noctua, która w Tajwanie pochwaliła się kilkoma ciekawymi modelami. Konstrukcje, które dziś opiszemy są dopiero prototypami i nie posiadają przypisanych własnych nazw, aczkolwiek można się spodziewać, że będą to odświeżone wersje dotychczasowych układów tego producenta.

Pierwsze dwa prototypy to modele typu Tower, aczkolwiek producent określa je jako układy U-type. Biorąc pod uwagę wymiary nowych urządzeń możemy się spodziewać, iż zostały one stworzone z myślą o procesorach ze średniej półki cenowej, a dzięki asymetrycznemu kształtowi radiator nie będzie kolidował z modułami pamięci RAM. Obydwa produkty są praktycznie identyczne. Wygląda na to, że będą to następcy dostępnych obecnie konstrukcji o oznaczeniach: NH-U12S i NH-U14S. To co odróżnia je od swoich poprzedników to wielkości radiatorów oraz wentylatorów. W mniejszym prototypie wykorzystano wiatrak o średnicy 120 mm, a w większym 140 mm. Cały układ wykorzystuje pięć rurek cieplnych. Dzięki nowemu kształtowi nowe chłodzenia pozostawiają więcej miejsca na pozostałe podzespoły.

 

Kolejny prototyp przybrał kształt litery L i prawdopodobnie będzie to następca starszego NH-L12. Układ składa się z niskiego radiatora, dwóch wentylatorów oraz czterech miedzianych i niklowanych rurek cieplnych. Jeśli posiadamy bardzo ograniczone ilości miejsca w obudowie naszego peceta, będzie można zdjąć górny wentylator co sprawi, że cały układ będzie miał 65 mm wysokości. Wykorzystany tu został również uniwersalny system montażowy SecuFirm 2. Ciekawostką jest również fakt, iż z zbliżającą się premierą nowych procesorów Intela, Noctua postanowiła udostępnić za darmo specjalnie przygotowane adaptery, które pozwolą zamontować starsze układy chłodzenia z podstawką LGA1151. Warto również wspomnieć o tym, że modele, które są kompatybilne z LGA1150, LGA1156 i LGA1155 nie będą miały żadnych problemów by obsłużyć nową podstawkę.