Direct mailing jest nadzwyczaj ciekawą alternatywą dla pozostałych przedsięwzięć reklamowych zwłaszcza w czasie jak bierzemy pod uwagę dzisiejszy szum informacyjno-reklamowy. Dziś żyjemy w cyfrowym świecie, gdzie direct mailing jest sprawną usługą służącą do powiększania uzysków sprzedaży jak również do sprawniejszej komunikacji z wieloma odbiorcami. Patrząc na skuteczność i szybkość działania usługa ta jest bardzo wydajnym instrumentem promocyjnym.


Zacznijmy może od możliwości które zapewnia nam direct mail i dzięki jakim uważany jest za kwintesencję marketingu bezpośredniego. Największą zaletą tej usługi jest precyzyjna selekcja ewentualnych klientów i wysłanie paczek do tych, którzy będą w największym stopniu zainteresowani propozycją, jaką przygotowaliśmy. Narzędzie personalizacji pozwala na bezpośrednią komunikację ogłoszeniodawcy z klientem i przekazywanie propozycji sporządzonej szczególnie dla danej osoby. Dodatkowo bezustannie posiadasz kontrolę nad treścią wysyłki i nie zostają wam nałożone żadne ograniczenia, co najczęściej napotyka się w reklamie prasowej bądź w telewizji. Dzięki tej usłudze możesz przesyłać co tylko chcesz. Na co jeszcze pozwala direct mailing? Oczywiście na mierzenie efektów danej kampanii jak również na sondowanie różnych pobocznych rozwiązań oraz bezustanne zwiększanie dochodów z mailingu.

We wcześniejszym artykule „Zarządzanie dokumentami - dokument w formie papierowej” przedstawiliśmy wam zalety wdrożenia poprawnego procesu zarządzania dokumentami w przedsiębiorstwie. Dodatkowo jak sam tytuł wskazuje przedstawiliśmy różne aspekty związane z prowadzenie dokumentacji w formie papierowej.Postanowiliśmy  po raz kolejny poruszyć ten temat ponieważ jak wynika z naszego wcześniejszego artykułu proces ten jest bardzo istotny.Wszystkich użytkowników którzy nie mieli okazji zapoznać się z naszym poprzednim artykułem dotyczącym tej tematyki ,informujemy iż możecie go odnaleźć w kategorii „Dokumenty”

W tym artykule postaramy się przedstawić wam specyfikę, a także zalety prowadzenia procesu zarządzania dokumentami w formie elektronicznej.

Dokument elektroniczny – jest to zbiór danych wprowadzonych lub przechowywanych na danym odnośniku, które mogą być użyte , odczytane za pomocą  specjalnych urządzeń  takich jak np. komputer.

Możliwości płynące z korzystania  dokumentów w formie elektronicznej to:

-Zredukowanie zatrudnienia, wynika to z łatwości segregacji i porządkowania dokumentów przez specjalistyczne programy – wiele czynności związanych z  zarządzaniem dokumentami jest zautomatyzowanych.

-Możliwość korzystania z repozytoriów ( jest to miejsce w który mamy możliwość gromadzenia naszych danych na zewnętrznych serwerach. Repozytoria to doskonały sposób zabezpieczenia ważnych danych jeśli obawiamy się utraty naszych danych przez awarię komputerów firmowych czy też dysków przenośnych na których przechowujemy nasze dokumenty.)

-Możliwość wykonania buckup-u – jest to  proces w którym mamy możliwość  stworzenia kopi zapasowych naszych danych.

-Dużo lepsza dystrybucja poprzez wykorzystanie poczty elektronicznej.

-Dokument elektroniczny w łatwy i szybki sposób możemy powielić i zmienić na formę papierową.

-Możliwość zaoszczędzenia powierzchni biura – dokument elektroniczny nie wymaga fizycznej przestrzeni do magazynowania.

-Łatwy i szybki dostęp do ważnych dokumentów przedsiębiorstwa w dowolnym miejscu na świecie. Jedynym wymogiem jest dostęp do sieci Internet i oczywiście korzystanie z wcześniej już wspomnianego rozwiązania jaki jest repozytorium lub z tak zwanych chmur.

W dzisiejszych czasach posiadamy możliwość wyboru własnej ścieżki wykorzystując albo nie najnowsze nowiny technologiczne, co dzień stoimy przed możliwością wyboru,a wszystko to z powodu nieustająco rozwijającej się  technologii. W tym artykule nie będziemy kontemplować nad tym dlaczego „kowalski” zakupił standardowy zegarek jeśli miał możliwość nabycia nowego produktu którym jest "smartwatch".
Ten tekst w pełni oddany będzie problematyce repozytorium ,a szczegółowiej mówiąc będziemy starać się zaprezentować wam zalety czynnego użytkowania z uporządkowanych baz-repozytoriów.Na sam początek powiemy czym w rzeczywiście jest to następne rozwiązanie z dziedziny informatyki które ma na celu uprościć nam nasze funkcjonowanie.


REPOZYTORIUM – jest to miejsce w jakim posiadamy zdolność magazynowania swoich danych, nie mamy tu namyśli jakiś plików archiwalnych, czy też chmur(to nowe rozwiązane którego najistotniejszym zadaniem jest  magazynowanie naszych danych na serwerach)elementem odróżniającym jest założenie jakie daje możliwość bezproblemowego i bardzo szybkiego udostępniania plików.


W tego rodzaju bazach danych posiadamy opcje administrowania plikami video, audio, dokumentami w formie elektronicznej, a także plikami w formie graficznej.
Jest to na tyle rozpowszechnionym system udostępniania plików iż w naszym kraju tworzy się dużo repozytoriów instytucjonalnych wykorzystywanych przez firmy, akademie i przez różnego rodzaju  organizacje. Doskonałym rozwiązaniem jest tworzenie dokładnie takich modeli baz danych w większych przedsiębiorstwach ,dzięki temu przepływ informacji między pracownikami jest dużo lepszy.


Zastosowanie repozytorium zrewolucjonizowało dodatkowo system edukacji, poprzez dużo lepszą dostępność wszelkich książek,materiałów w internecie.Kształcenie stało się dużo łatwiejsze, zatem  jeśli jesteś na etapie nauki warto spróbować korzystać z okazałych baz wiedzy którymi są repozytoria.
Należy dodatkowo pamiętać że repozytoria zapewniają opcję publikowania własnych tekstów, dzięki temu są łatwo dostępne dla znacznej liczby klientów, jest to doskonały sposób na dobrom reklamę.

Państwo w dzisiejszych czasach wymaga od nas  dobrego zarządzania naszymi dokumentami.Jest to pojęcie z którym każdy człowiek miał styczność  w większym lub mniejszym stopniu wynika to z konieczności dbania o swoje interesy przez odpowiednie zarządzanie dokumentami np. wszelkiego rodzaju rachunki , wnioski , dokumenty. W żadnym przypadku proces ten nie obciąża obywatela ponieważ plików tych jest na tyle,że zwykły „kowalski” bez problemu poradzi sobie z organizacją tych dokumentów bez wyspecjalizowanej wiedzy.

Schody rozpoczynają się jeśli weżniemy pod uwagę przedsiębiorstwa , różnego typu organizację, a także instytucje państwowe. Państwo narzuca na właścicieli firm dużo obowiązków wiązanych z obiegiem, a także archiwizacją dokumentów a niedostosowanie się do nich może wiązać się nie tylko z finansowymi ale także prawnymi konsekwencjami.

Odpowiednia dystrybucja a także proces archiwizacji w dużym stopniu usprawnia działanie przedsiębiorstwa, a także wiąże się z  oszczędnością czasu i pieniędzy.

ZARZĄDZANIE DOKUMENTAMI – polega na odpowiedniej dystrybucji a także magazynowaniu dokumentów. Wszelkie czynności porządkowe, archiwizacyjne maja na celu zmniejszenie ryzyka zniszczenia, zagubienia dokumentów co niesie za sobą  wiele konsekwencji.Nieodpowiednie zarządzanie dokumentami wpływa niekorzystnie na działanie firmy – zwiększenie zatrudnienia wynikającego z panującego bałaganu.

Podstawowymi rzeczami na które trzeba zwrócić uwagę to :

- magazynowane dokumenty nie powinny być wielokrotnie kopiowane

- należy strać się aby  dostępna dokumentacja była aktualna

- procesem zarządzania dokumentacją powinna zajmować się wyznaczona do tego osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie lub grupa pracowników jeśli mamy do czynienia z dużym przedsiębiorstwem.

Z najnowszych badań wynika że ponad 80% informacji przechowywanych przez przedsiębiorstwa znajdują się w dokumentach.Dotychczas jedyna znaną formom dokumentów którą posługiwały się firmy był   dokument w formie papierowej.Proces zarządzania dokumentami w wielu aspektach jest utrudniany przez prowadzenie dokumentacji w formie papierowej, wynika to z faktu iż dokumenty te potrzebują fizycznego miejsca do przechowywania, ręcznej segregacji co wiąże się najczęściej z zatrudnieniem dodatkowych osób odpowiedzialnych za te prace. Dodatkowym minusem jest także sama dystrybucja dokumentu.