Jako, że jesteśmy serwisem przedstawiającym najciekawsze informacje z świata informatyki, naszej uwadze nie mogła umknąć nowa zapowiedź firmy Microdia. Mowa tu o nowym nośniku microSD, którego pojemność wynosi… 512 GB. Jest to równowartość najpojemniejszej karty SanDisk, z tą tylko różnicą, że ta druga dostępna jest w rozmiarze SDXC. Rosnąca pojemność tego typu nośników sprawia, że osiągnięcie pojemności 2 TB nastąpi znacznie szybciej niż spodziewali się sami eksperci.

 

Niektórzy z was na pewno stwierdzą, że tworzenie takich kart jest niepotrzebne, ale sami niedługo się przekonają, że z czasem jak postępuje technologia 512 GB wcale nie jest w typ przypadku czymś bezsensownym. Dostępne do tej pory najpojemniejsze karty microSD o pojemności 128 GB również miały być przesadnie pojemne, a test LG G4 oraz duża liczba zdjęć w formacie DNG przekonały nas jak w bardzo szybki sposób można zapełnić wewnętrzną pamięć. Oczywiście 512 GB mogłoby pomieścić ponad 17 tysięcy par JPG+DNG. Póki co pojemności kart 128 GB jak i 64 GB w zupełności wystarczają w smartfonach nawet dla najbardziej zapalonego fotografa.

Chociaż targi Computex 2015 dobiegły końca to nie znaczy, że my również zakończymy przegląd najciekawszych produktów zaprezentowanych podczas tego wydarzenia. Dziś przedstawimy wam układy chłodzenia austriackiej firmy Noctua, która w Tajwanie pochwaliła się kilkoma ciekawymi modelami. Konstrukcje, które dziś opiszemy są dopiero prototypami i nie posiadają przypisanych własnych nazw, aczkolwiek można się spodziewać, że będą to odświeżone wersje dotychczasowych układów tego producenta.

Pierwsze dwa prototypy to modele typu Tower, aczkolwiek producent określa je jako układy U-type. Biorąc pod uwagę wymiary nowych urządzeń możemy się spodziewać, iż zostały one stworzone z myślą o procesorach ze średniej półki cenowej, a dzięki asymetrycznemu kształtowi radiator nie będzie kolidował z modułami pamięci RAM. Obydwa produkty są praktycznie identyczne. Wygląda na to, że będą to następcy dostępnych obecnie konstrukcji o oznaczeniach: NH-U12S i NH-U14S. To co odróżnia je od swoich poprzedników to wielkości radiatorów oraz wentylatorów. W mniejszym prototypie wykorzystano wiatrak o średnicy 120 mm, a w większym 140 mm. Cały układ wykorzystuje pięć rurek cieplnych. Dzięki nowemu kształtowi nowe chłodzenia pozostawiają więcej miejsca na pozostałe podzespoły.

W dzisiejszych czasach proces personalizacji dokumentów jest możliwy do zauważenia na każdym etapie naszego życia.Pomimo że proces ten dzięki rozwojowi informatyki ma bardzo dużo zastosowań to niewielu z nas potrafi dokładnie powiedzieć na czym polega personalizacja.

Aby nasz artykuł był łatwy i zrozumiały postaramy się zobrazować go na samym początku  za pomocą  kilku podstawowych rzeczy których używam na co dzień i które aby stały się użyteczne muszą przejść przez wspomniany już proces personalizacji dokumentów. Mamy tutaj na myśli oczywiście dowód osobisty  oraz prawo jazdy .

Przed odbiorem dowodu osobistego czy też dokumentu prawa jazdy muszą one zostać dostosowane do danej osoby poprzez nadanie unikatowych informacji takich jak imię nazwisko , numer dokumentu.

Proces ten możliwy jest dzięki zastosowaniu grawerowania laserowego. W poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań w zabezpieczeniu takich dokumentów w procesie tym zastosowanie znalazła także dziedzina nauki jakom jest biometria. Wyniku jej np. na dowodzie osobistym możemy znaleźć informacje dotyczące koloru oczu, wzroście a także nasze zdjęcie wykonane w odpowiedni sposób.

Podsumowując personalizacja dokumentów polega na dopasowaniu,  danego dokument, pliku do jego użytkownika poprzez nadanie cech charakterystycznych min: imię, nazwisko, unikatowy numer.

Jak na samym początku zaznaczyliśmy w dzisiejszych czasach personalizacja znalazła także zastosowanie w innych dziedzinach życia.Dzięki nowym technologiom zastosowanie personalizacji dokumentów było możliwe w szeroko pojętym handlu.

 

Wszelakie typu karty kredytowe, programy lojalnościowe których wynikiem jest otrzymanie imiennej karty, ulotki zawierające mapy bitowe oraz grafiki wektorowej  wynikiem zastosowania na szeroką saklę  omawianego procesu.

Zastosowanie personalizacji odniosło także doskonały sukces w mailingu promocyjnym(to wszelakiego rodzaju listy informacyjne, ankiety, broszury o charakterze promocyjnym dostarczanym do klienta za pomocą poczty) poprzez zmniejszenie kosztów ,a także czasu tworzenia takich przesyłek.

Dobrą informacją jest fakt iż takie usługi są dostępne nie tylko dla firm ale także dla osób prywatnych więc jeśli organizujesz przyjęcie z okazji urodzin i potrzebujesz wyjątkowych zaproszeń to zachęcamy cię do zapoznania się ofertami firm które posiadają w sowim zakresie takie usługi.

Zapewniamy że znalezienie takiej firmy nie będzie trudne ponieważ w internecie pojawia się coraz to więcej takich przedsiębiorstw.